POESIA DA TUTTI I CIELI / POEZIO EL ĈIUJ ĈIELOJ 2019

 

ESITO / REZULTO

Questa la composizione della Giuria/La konsisto de juĝantaro estas tiu ĉi: Giuseppe Campolo (segretario/sekretario), Renato Corsetti, Anna Maria Crisafulli Sartori (presidente/prezidanto), Ella Imbalzano Amoroso, Antonella Giordano, Carmel Mallia, Perla Martinelli, Carlo Minnaja, Luigia Oberrauch Madella, Nicola Ruggiero.

Ecco dunque il definitivo, unanime verdetto della Giuria:
Jen do la unuanima definitiva verdikto de la Juĝantaro:

* Primo premio ex aequo/egale: S’adagia il mare – ROSSELLO CARMELA ANNA (MELANIA) – Messina – Italia
* Primo premio ex aequo/egale: Hylan – ZONA MASSIMO – Calvi Risorta (Caserta) – Italia
* Secondo premio:
Di raso e di rosa (rondò italiano) – COLONNA ROMANO PIETRO – Lavagno (Verona) – Italia
* Terzo premio ex aequo/egale: Quadretti di vita agreste – MAZZUCCHELLI NORBERTO – Saronno (Varese) – Italia 
* Terzo premio ex aequo/egale: 
O dolce amore, in estremo abbandono – SCARDAMAGLIA ARGENTINA MARIA  – Ligornetto (Ticino) Svizzera
* Speciala premio por la plej bela poemo en Esperanto: Maten’ alternas kun vespero… – MELNIKOV VALENTIN – Moskva – Rusio
* Premio Sicilia Esperantista: Lasta kanto de l’ maljunuloROSSI NICOLINO – Pozzuoli (Napoli) – Italia

Menzioni d’onore / honoraj mencioj:

* Mi reinventas la vivon – BARROS RÊGO NEIDE – Niterói – Brasil
* Somero GODOY ROTLLENS
M. DOLORS Cassà de la Selva (Girono) – Katalunio – Hispanio
* Taglibro – NECHAJEV NIKOLAO – Svirsk – Rusio
*La voce del ghiacciaio TRAPAZZO LUCILLA – Zurigo – Svizzera
* Lontano – ZUPI GIUSEPPINA – Roma – Italia

Poesie finaliste / finalistaj poemoj:
(per ordine alfabetico / laŭ alfabeta ordo)

* Scrivere – AGUGLIA FRANCESCA – Verona Italia
* Telemaco – ARRIGONI DIEGO – Brescia – Italia
* Vita, dolce vita – ASPA GAETANO – San Piero Patti (Messina) – Italia
* Dov’era Dio? BARRACATO ANTONIO – Cefalù (Palermo) Italia
* Fajro – BARTH LIVIA – Neuquen – Argentina
* Da tutti i cieli – BELLOMUSTO DORIS – Barga (Lucca) – Italia
* Così ho visitato – BIANCHI ROBERTO – Rimini – Italia
* Sicilia tra le righe – BIANCO MARGHERITA – Alcamo (Trapani) – Italia
* Ultime parole dal fronte – BLUNDA ANTONIO – Palermo . Italia
* Sogno – CACCIALANZA MARCELLO Cremona – Italia
* Gocce di rimpianti – CANNAZZA PATRIZIA – Castrignano dei Greci (Lecce) – Italia
* La mia casa – CANTINI AURORA – Aviatico (Bergamo) – Italia
* Parole d’inchiostro – CAPPA DEBORA – Pescara – Italia
* Alla mia alba – CELEGATO MASSIMO – Vicenza – Italia
* Amore esiliato – DE MURO IANA –  Arzachena – Otranto
* Ho bisogno… – DENARO BENEDETTA – Giarre (Catania) – Italia
* A mamma – DI CRISTINZI GIUDITTA – Venafro (Isernia) Italia
* Fiorisce il pesco – DI PIETRO ROSALBA – Messina – Italia
* Krio de malsatemulo – DIWA UMBA – Mbanza Ngungu – RD Kongo
* Emozioni  DOTTORE GRAZIA – Messina – Italia
* Goccia di rugiada  FLACCO MARILISA – Pescara – Italia
* La valigia dell’emigrante – FLORIO GIACOMO – Licata (Agrigento) – Italia
* Kiam imagas mi – GEORGIEV EVGENIJ – Karaganda – Kazaĥio
* Le foglie – GIRALDI CENEDA STEFANO – Campi Bisenzio (Firenze) – Italia
* La tua voce – GRECH ELIZABETH – Parigi – Ile-de-France – France
* Eva per sempre – GUERRIERI RIPALTA – Stornarella – Foggia
* Città di carta  HOXHAJ LEONIDA – Noceto (Parma) – Italia 
* La Merica – IMPELLIZZERI ANTONINO – Leonforte (Enna) . Italia
* Oltre il mare – INNOCENTI MARCO – Roma – Italia
* A tutti è dovuto il mattino – INSINNA EMANUELE – Palermo – Italia
* Cielo di Damasco – KAIS AISHA  – Roma – Italia
* Nuvole – LANUCARA FRANCESCO – Reggio Calabria – Italia
* Piano croce – LENZO MAURIZIO – Gliaca di Piraino (Messina) – Italia
* Il ponte – LO CASTRO GAETANO – Fiumefreddo (Catania) – Italia
* Il glicine – MACAUDA GIUSEPPE – Modica  (Ragusa) – Italia
* Amore malato – MACRÌ GIOVANNI – Barcellona Pozzo di Gotto (Messina) – Italia
* Viva l’acqua che lava e risciacqua – MANFERDELLI IVANA – Parma – Italia
* Non è facile – MARELLI MARCO ORESTE – Corciago di Nebbiuno (Novara) – Italia
* Caro semiconduttore – MAZZITELLI FRANCESCO – Policoro (Matera) – Italia
* Si può fare – MESSA MONICA – Casamassima (Bari) Italia
* Se mai… anche solo per un istante – MINNITI RITA – Cava De’ Tirreni (Salerno) – Italia
* Deklaro – PEREIRA NASCENTES PAULO – Brasília – DF Brasil
* Nuovo giorno, giorno nuovo – PRETA TITTI – Vibo Valentia – Italia
* Tangibile è la lontananza – PREVITERA BICE – Ancona – Italia
* Cercami ROMANO NICOLA – Palermo – Italia
* Sorprende ancora d’onde l’eco – ROSSI ANDREA – Sestri Levante (Genova) – Italia
* Il mare al tramonto – SCANU DANILO – San Gavino Monreale (Sud Sardegna) – Italia
* Folioj al folioj – SIRE SERGE –  Sillingy – France
* Bambini in nero – SPENA SERGIO – Napoli – Italia
* Noia – TASSONE ROCCO GIUSEPPE – Gioia Tauro (Reggio Calabria) – Italia
* Essere Donna – TIRALONGO GRAZIELLA – Avola (Siracusa) – Italia
* La voce del ghiacciaio – TRAPAZZO LUCILLA – Zurigo – Svizzera
* Sogni di pace – VARGIU LAURA – Siliqua (Cagliari – Sardegna) – Italia
* La tertremo – VERGNAUD CYRIL – PingTung City – Taiwan
* Sentieri turchini – VIGNOLA IRIS – La Spezia – Italia
* Fiore nel deserto – VIOLA ADRIANO – Roccanova (Potenza) Italia
* Non avrò vissuto invano – ZIMMARDI FRANCESCA MARIA – Palermo – Italia

La cerimonia di premiazione si svolgerà
nell’aula magna del liceo classico “Maurolico”  in Messina (Sicilia, Italia) alle ore 16,00 del 18 ottobre 2019.

La premiada ceremonio okazos en la salonego
de klasika liceo “Maurolico” en Mesino (Sicilio, Italio)

la 18-an de oktobro 2019, je la 4-a horo posttagmeze.